Vacancies

We are looking for

Apkopējus

Aicinām mūsu komandā apkopēju.

PIEDĀVĀJAM

  • Nepieciešamo darba apģērbu un inventāru
  • Atsaucīgu kolektīvu
  • Sakārtotu un dinamisku darba vidi
  • Darba laiks - pilna slodze, piecas darba dienas nedēļā
  • Darba vieta - Engure
  • Atalgojumu atbilstoši sniegumam no 650,- līdz 900,- EUR bruto mēnesī

SAGAIDĀM

  • Rūpību, atbildības sajūtu un precizitāti
  • Spēju plānot savu darbu

PIENĀKUMI

  • Veikt telpu uzkopšanu saskaņā ar sanitārajām un higiēnas prasībām

ZVANIET 63181117

Production workers

Sakarā ar uzņēmuma darbības attīstību un paplašināšanos, aicinām mūsu dinamiskajā komandā strādāt gribošus, enerģiskus cilvēkus. ss.lv

Due to the development and expansion of the company's operations, we invite willing, energetic people to work in our dynamic team.

WE OFFER

  • Stable long-term work in a company with an unquestionable reputation
  • Social guarantees
  • Salary according to personal contribution and results up to 1500 eur gross per month
  • Well organised work environment
  • Working time - full time
  • Place of work - Engure
  • We organize 3 free bus routes for our employees

WE EXPECT

  • Ability to work in conditions where hand speed is required
  • Energy and precision
  • High sense of responsibility
  • Desire to learn and improve

DUTIES

  • To carry out pre-treatment of fish
  • Value the fish on the rods
  • Seal the fish in cans and jars

CALL 63181117

Food Technologist

Due to the development of the company and the acquisition of more and more new markets, we invite a food technologist to our dynamic team.

WE OFFER

  • Stable long-term work in a company with an undoubted reputation and many years of experience
  • Health insurance
  • Salary based on skills and achievements from 1200 EUR gross per month
  • An orderly and dynamic work environment
  • Opportunity to improve and develop knowledge
  • Working hours - full time
  • Work place - Engure

  • WE EXPECT
  • High sense of responsibility and accuracy
  • Higher education in the specialty
  • Work experience in food production and new product development
  • An innovative and creative approach to work
  • The desire to create and develop new products
  • Knowledge of HACCP principles in food production
  • Ability to work in a team and plan your work

DUTIES
  • Development of new products and recipes
  • Introduction of new products in production
  • Improvement of existing products
  • Quality analysis of technological processes and raw materials
  • Organizing tastings, summarizing and analyzing the results
  • Participate in the development of a new product development plan

Atslēdznieku

Sakarā ar uzņēmuma attīstību un modernizāciju, aicinām mūsu dinamiskajā komandā atslēdznieku.

PIEDĀVĀJAM

  • Stabilu ilgtermiņa darbu uzņēmumā ar nešaubīgu reputāciju un daudzu gadu pieredzi
  • Sociālās garantijas
  • Atalgojumu atbilstoši kompetencēm un rezultātiem līdz 800 - 1000 EUR bruto mēnesī
  • Iespēju pilnveidot un attīstīt zināšanas
  • Darba laiks - pilna slodze

SAGAIDĀM

  • Augstu atbildības sajūtu un precizitāti
  • Izglītību specialitātē
  • Pieredzi strādājot atslēdznieka amatā
  • Vēlama pieredze darbā pārtikas ražošanā
  • Inovatīvu un kreatīvu pieeju darbam
  • Spēju strādāt komandā un plānot savu darbu

PIENĀKUMI

  • Iekārtu un ražošanas līniju uzturēšana
  • Iekārtu apkope un profilakse

Contacts

  • UNDA SIA

    Tel. (+371) 63181117
    info@unda.lv
  • Production facility

    Juras street 60, Engure
    Engure parish, Engure district,
    LV-3113, Latvia
  • Office

    Miera street 61/1 – 5a
    Riga, LV-1013

Vacancies

We are looking for:
Apkopējus Find out moreProduction workers Find out moreFood Technologist Find out moreAtslēdznieku Find out more
If you want to join our team, call (+371) 63181117 or leave a message here